2024. augusztus 09.

Nyakadon a gólyatábor? Ezt a 4 tanácsot fogadd meg!

Ha bizonytalan vagy, és semmi kedved nincs az egészhez, jusson eszedbe, hogy valószínűleg sokan mások is így állnak a dologhoz. A gólyatábor az első benyomás az iskolai közösségről és hangulatról. A programok és a szevezők segítenek  - azoknak is, akik visszahúzódóak - kapcsolatokat kialakítani, jobban megismerni egymást, mielőtt elkezdődik az iskola.  Nem véltelenül fordítanak a gólyatábor programjaira olyan nagy figyelmet BME, BGE, Corvinus, DE, ELTE, MATE, PTE, SZTE, SZIETE (és még sorolhatnánk) HÖK csapatai, hogy mindenki megismerkedjen a többiekkel és kari információkkal gazdagodjon. Az a céljuk, hogy mindenki a lehető legjobban érezze magát a saját komfortzónájának megfelelően.

1. Első és legfontosabb tanács: menj el a gólyatáborba!

Talán nyűgnek számít a gólyatábor, ha elvárják a részvételt, ráadásul a többségnek egy darab ismerőse, barátja sincs a saját szakjáról. Ismerd meg a csoporttársaidat és évfolyamtársaidat, szerezz barátokat, meglátod, sokkal megnyugtatóbb ismerős arcok között kezdeni a tanévet. Viszont később nehezebb csatlakozni a már kialakult baráti társaságokhoz! Ez alatt a pár nap alatt nem csak ismerkedsz, hanem több hasznos infót is kapsz, így felkészülten vágsz bele a tanévbe.

2. Ha nem akarod, nem kell részt venni a játékokon!

Nincs kedved bekötött szemmel körbefutni a pályát vagy kipróbálni, egy perc alatt hány szilvás gombócot tudsz lenyomni a torkodon? Nos, a gólyatáborokban többször nagyon furcsa versenyeket találnak ki, de a résztvétel sosem kötelező. Valójában senki se erőlteti, hogy közreműködj a különböző vetélkedős játékokon, de bizonyos tipikus „ismerkedős” köröket muszáj lesz és érdemes is végig futni – legyen az egy „Mondj a neved kezdőbetűjével egy állatot!” és más barátkozásra késztető próbatétel, mint például a csapatépítő játékokon sokszor szereplő „Rajzoljátok meg együtt csapatotok zászlaját, és írjatok hozzá egy indulót!” című versengés. Még ha elsőre mindez nem is hangzik túl bizalomgerjesztően, hidd el, összekovácsolja a társaságot! Ráadásul a leendő munkahelyeden még számos hasonló csapatépítő rendezvény vár rád, szóval úgyse úszod meg. smiley

3. Ne hidd, hogy végtelen mennyiségű ingyen pia vár rád! 

Sajnos (vagy nem sajnos) az utóbbi évek botrányainak hatására egyre kevésbé támogatják az esztelen alkoholfogyasztást, ezért legtöbbször neked kell fizetni érte (és majd meglátod, hogy észrevétlenül fogy el a pénzed, ezért gondold át, mennyi költőpénzzel gazdálkodsz). De természetesen az ivós játékoknál – már amennyiben részt veszel rajtuk – biztos gondoskodnak arról, hogy a résztvevők kellően jó állapotba kerüljenek. Az esti bulizáson viszont már egészen biztosan neked kell bevásárolnod magadnak!

4. Ne maradj le az első napról!

A családi nyaralás belelóg a gólyatáborba, ezért kénytelen vagy kihagyni az első napot? Az első nap mindig meghatározó az egyetemi bulin, hiszen a bemutatkozós részt általában rögtön érkezés után tartják meg, ezért próbáld megoldani, hogy elejétől a végéig ott legyél. Persze apránként össze tudod vadászni az infót a csoporttársakról később is, de jobb és könnyebb ezeket első kézből megkapni.