Bejegyzések
Pályakezdőként nem tudod, merre tovább? Gyere el a GenZ Festre!
2024. november 06.
A Z generációs fiatalok gyakran érezhetik úgy, hogy elvesznek az álláskeresés útvesztőiben, és egyre több kihívással kell szembenézniük az első munkahelyük megtalálásakor vagy egy új munkakörnyezetbe való beilleszkedés során. Aki viszont idejében felkészül a felnőtté válás első igazi próbatételére, az komoly karrierre és előbb-utóbb szép summára is számíthat. A Pénzcentrum és a Portfolio közös rendezvénye, a november 13-i Gen Z Fest épp a legégetőbb kérdésekre igyekszik majd válaszokat adni a Z generáció számára. Itt a helyed, ha nem akarsz lemaradni a munkaerőpiaci versenyben és arra is lehetőséged nyílik, hogy feltedd karrier- vagy álláskereséssel kapcsolatos kérdéseidet a Mind-Diák szakértőinek, akik kiállítóként vesznek részt az eseményen. Ne maradj le róla!
Diák álláskereső vagy? Figyelj arra, hogyan fogalmazol!
2024. október 11.
Nem is gondolnánk, hogy állásjelentkezéskor – különösen az önéletrajzunk megírásakor – milyen lényeges szempont a szövegírás, hiszen sokat elmond rólunk és arról, mennyi energiát is fektettünk az adott diákmunka megpályázásába. De miért és hogyan érdemes figyelmet fordítani írásbeli megnyilvánulásainkra?
Így készülj fel egy állásbörzére otthon
2024. szeptember 08.
Indul az állásbörze szezon és ha rászánod az időd, hogy kilátogatsz, érdemes kihozni belőle a legtöbbet. Egy állásbörze fő célja, hogy közvetlen párbeszéd alakulhasson ki a leendő munkaadók és az álláskeresők között. Az álláskereső felteheti kérdéseit, amire egy álláshirdetés nem ad választ, a vállalatok pedig bemutathatják magukat, termékeiket.
A diploma még nem egyenlő a magas fizetéssel és a könnyű elhelyezkedéssel
2024. szeptember 02.
Elindult a 2024-25-ös tanév: sok pályakezdő már augusztusban belefogott az álláskeresésbe, míg a dolgozni vágyó egyetemisták többsége csak szeptember második felében kezdi a pályázást, amikor már az órarendjéhez igazítva keres diákmunkát vagy gyakornoki állást. Ezt a létszámbővítést tervező cégek is kihasználják, mert ebben az időszakban a HR folyamatok felgyorsulásával, rövid időn belül és nagyobb számban találnak rátermett pályakezdőket vagy gyakornokokat.
HR szakértőinkkel közösen összeszedtük, mely szakok kecsegtetnek a legjobb feltételekkel a munkaerőpiacon, mely területek a "legkapósabbak" a munkáltatók körében, valamint tippekkel segítjük azokat a fiatalokat, akiket idén még nem vettek fel a kívánt szakra.
Nyakadon a gólyatábor? Ezt a 4 tanácsot fogadd meg!
2024. augusztus 09.
Ha bizonytalan vagy, és semmi kedved nincs az egészhez, jusson eszedbe, hogy valószínűleg sokan mások is így állnak a dologhoz. A gólyatábor az első benyomás az iskolai közösségről és hangulatról. A programok és a szevezők segítenek - azoknak is, akik visszahúzódóak - kapcsolatokat kialakítani, jobban megismerni egymást, mielőtt elkezdődik az iskola. Nem véltelenül fordítanak a gólyatábor programjaira olyan nagy figyelmet BME, BGE, Corvinus, DE, ELTE, MATE, PTE, SZTE, SZIETE (és még sorolhatnánk) HÖK csapatai, hogy mindenki megismerkedjen a többiekkel és kari információkkal gazdagodjon. Az a céljuk, hogy mindenki a lehető legjobban érezze magát a saját komfortzónájának megfelelően.
Ezek a szakmák a legkeresettebbek a munkaerőpiacon – pályakezdő fizetések 2024
2024. július 28.
Előző héten kerültek kihirdetésre a 2024-es felsőoktatási felvételi pontok, a továbbtanulás előtt álló fiatalok pedig tűkön ülve várták az eredményeket. Nem meglepő, hiszen a megfelelő egyetem és szak választása az egyik legfontosabb döntés, amely megalapozza a jövőbeli karrierünket és anyagi helyzetünket, ugyanakkor a végzettség nem minden: az elméleti tudás mellett legalább olyan létfontosságú a szakmai gyakorlat és tapasztalatszerzés. De melyek a legnépszerűbb szakok a fiatalok körében, és melyek a legkeresettebb szakmák a munkaerőpiacon? HR szakértőink összeszedték, hogy a tapasztalatok alapján mely szakok kecsegtetnek jó kilátásokkal – az átlagnál magasabb fizetéssel és gyors elhelyezkedési lehetőséggel.
Nem vettek fel a kívánt szakra? Ezek a lehetőségek!
2024. július 25.
A napokban hirdették ki a 2024-es felsőoktatási felvételi ponthatárokat. Idén minden korábbinál nagyobb volt az izgalom a felvételizők körében, hogy ki jut be a vágyott egyetemre, hiszen a felvételi pontszámítás változása miatt a korábbi évek ponthatárai sem jelentettek biztos támpontot. De mi a helyzet azokkal a diákokkal, akiket most nem vettek fel a kívánt szakra? Ilyenkor jön az újratervezés: számos lehetőség közül választhatnak, most ezeket mutatjuk be!
5 tipp fesztiválozó diákoknak - így készülj fel!
2024. július 15.
A diákmunka-szezonnal párhuzamosan a fesztiválok időszaka is beindult. A diákok többsége szívesen gyűjt ezekre a – nem éppen diákpénztárcára szabott – eseményekre, ezért gyakran merül fel a kérdés: mennyi és milyen típusú diákmunkával lehet megkeresni egy fesztivál napijegy árát? De nem elég csak a napi- vagy hetijegyet megkaparintani, az anyagiakon túl mutatunk néhány más fontos szempontot is, amit érdemes figyelembe venni, ha fesztiválra készülünk.
18 év alatt is találhatsz diákmunkát!
2024. június 12.
Nem túlzás azt állítani, hogy diákként a lehető legegyszerűbb munkát találni, csak időben el kell kezdeni. Az valóban fontos tényező a kiválasztási folyamat során, hogy ha még nem töltötted be a 18. életéved, de az nem jelent gondot, ha semmilyen munkatapasztalattal nem rendelkezel. Az alábbi cikkben megmutatjuk, hogyan állj neki a diákmunka-keresésnek, és mit érdemes megfontolnod, ha még nem töltötted be a 18-at!
Nem kaptam visszajelzést a jelentkezésemre – mi lehet a baj?
2024. június 04.
Már rögtön az elején megválaszolnánk a címben szereplő kérdést: nincsen semmi probléma – éppen ellenkezőleg– a jelentkezésed feldolgozás alatt áll, és hamarosan mindenképpen adunk visszajelzést arról, hogy esélyes vagy-e a megpályázott diákmunkára vagy sem. Azért reméljük, ezen a ponton nem hagyod el ezt a cikket, hiszen összegyűjtöttük számodra a leggyakrabban előforduló kérdéseket.